مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

اتوپلاستی در اهواز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

اتوپلاستی گوش

از جمله اقدامات زیبایی که این روزها برای طیف گسترده ای از افراد مخصوصا آقایان در حال انجام است و تا حد زیادی پاسخ مثبت می دهد اتوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) می باشد.

باید گفت متاسفانه اطلاعات و آگاهی های مردم در این زمینه کم است و این اتفاق طبیعی است زیرا که این عمل صرفا برای کسانی که مشکلی را در ناحیه گوش و غضروف آن دارند انجام می شود و تعداد این افراد زیاد نیست. به همین جهت نسبت به سایر اعمال زیبایی قدری مهجور مانده است و طیف خاصی از افراد با این عمل جراحی درگیر هستند.

در این مقاله تلاش می کنیم که اطلاعاتی را در این زمینه خدمت تمامی کسانی که درصدد هستند اطلاعاتی دقیق داشته باشند ارائه کنیم.

اتوپلاستی در اهواز

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی جزء جراحی های نوین است که برای زیبایی بیشتر گوش ها استفاده می شود و این عمل جراحی رضایتمندی صد در صدی افراد را به همراه دارد.

چرا اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش انجام می شود؟

هرگاه گوش افراد بسیار بزرگ باشد و غضروف آن حالت بدشکلی به خود بگیرد به طوری که گوش ها تا حد زیادی به سمت جلو برآمده باشد اتوپلاستی یا عمل جراحی می تواند این مشکلات را برطرف کرده و افراد گوش عادی داشته باشند.

حتما بسیاری از افراد را مشاهده کرده اید که گوش هایی دارند که ابدا حالت عادی نداشته و اصطلاحا به آنها م یگویند گوش جغدی دارند. همین موضوع سبب می شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و حضورشان در اجتماع با قدری مشکل همراه باشد. مخصوصا در کودکان که از سوی دوستان خود مورد تمسخر قرار می گیرند و موجب می شود آزار روحی و روانی ببینند.

مزایای انجام اتوپلاستی

 • غیر از جراحی راه دیگری برای ترمیم و شکل دهی گوش ها وجود ندارد. ولی نکته ای که جراحی گوش دارد این است که کاملا کم خطر و راحت است و نیازی به پیگیری روش های جایگزین حس نمی شود.
 • بدون هیچ گونه عارضه ای قابل انجام است و مشکلاتی بعد از انجام جراحی متوجه بیمار نمی شود.
 • عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و دردی را متوجه بیمار نمی کند. ( بدون درد )
 • از آن جهت عمل جراحی ساده ای است در مطب قابل انجام است.
 • در کودکان معمولا بیهوشی عمومی انجام می شود و دلیل این بیهوشی این است که کودکان می ترسند به همین جهت بیهوش می شوند تا متوجه روند درمان نشوند تا پزشک بتواند به درستی و با دقت به کار خود بپردازد.
 • هم داخل مطب و هم داخل کلینیک ها و هم بیمارستان ها قابل انجام است و محدودیت خاصی ندارد.
 • عملی سرپایی محسوب می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. بر همین اساس افراد می توانند بعد از انجام جراحی به منزل باز گردند.
 • اصلاح کردن عدم قرینگی در بین گوش ها و اصلاح بیرون زدگی گوش ها مهم ترین اقدامی است که با با لاترین کیفیت در بسیاری از مطب ها در حال انجام است و رضایت مندی بیماران را به همراه دارد.
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد موجب می شود در روابط اجتماعی موفق تر باشند و در انظار عمومی راحت تر ظاهر شوند و بدون هیچ گوه دغدغه و مشکلی به کارهای خود بپردازند.

نکاتی در خصوص اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش

 • اتو پلاستی از 5 تا 6 سالگلی قابل انجام است و تا هرسنی که افراد تصمیم داشته باشند این اقدام زیبایی را انجام دهند قابل انجام است و محدودیت سنی ندارد.
 • یکی از توصیه هایی که از سوی پزشکان به پدر و مادر ها گفته می شود این است که اگر کودکانشان با این مشکل مواجه اند پیش از آنکه به مدرسه بروند و مورد تمسخر همکلاسان خود قرار بگیرند دست به چنین اقدامی بزنند تا از تاثیرات منفی ای که ممکن است بر روان و روح آنها بگذارد جلوگیری شود.
 • بد شکلی گوش ها مشکلی مادر زادی است و هیچ گونه علل خاصی در شکل گیری آن دخیل نیست.
 • اتو پلاستی به معنای تصحیح گوش هاست. (پلاستی: تصحیح . اتو: گوش)
 • از جمله نکاتی که باید گوشزد کنیم این است که تمام زمانی که برای عمل زیبایی گوش ها لازم است هرکدام از گوش ها نیم ساعت تا سه ربع است. درکل هر دوگوش یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان می برد و مشکلی را برای بیمار ایجاد نمی کند.

آیا عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی مشکلی برای بیمار ایجاد می کند؟

خیر. به طور قاطعانه می توانیم بگوییم خیر. عمل اتوپلاستی هیچ گونه عارضه و مشکلی را برای بیمار در پی ندارد و بیماران می توانند بدون نگرانی و دغدغه برای حل و رفع مشکل خود اقدامات لازم اعم از جستجو و دریافت مشاوره های لازم از سوی پزشکان موفق و متبحر، انجام عمل جراحی تا الی آخر… داشته باشند.

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

بهترین سن برای انجام جراحی گوش (اتوپلاستی) چه زمانی است؟

چه چیزهایی را باید قبل از جراحی زیبایی گوش تهیه ‌کرد؟‌

برای اطلاع پیدا نمودن از پاسخ این پرسش ها بهتر است که با ادامه مطلب ما را همراهی کنید…

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی به روش های مختلفی صورت می گیرد که  متخصص گوش و حلق و بینی با نزدیک نمودن گوش هایی که از سر فاصله دارد، ابتدا کوچک و سپس به بازسازی خمیدگی و اندازه سایز گوش ها می پردازد. نتایج بعد از این عمل به مرور ظاهر می شود و گوش به شکل دلخواه خواهد رسید.

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

از جمله سوالات متداولی که بسیار از جراح زیبایی پرسیده می شود، بهترین سن انجام اتوپلاستی و یا عمل زیبایی گوش است؟ به عقیده بهترین متخصص گوش و حلق و بینی بر این مسئله این می باشد که سن مناسب بین 5 تا 6 سال است، زیرا که گوش کودک به بلوغ رسیده و شکل کامل را به خود گرفته است. این سن برای جراحی بسیار ایده آل می باشد، زیرا غضروف هنوز نرم و برای دستکاری، انعطاف و شکل گیری مناسب است.

اما برای این که بیمار بعد از عمل اتوپلاستی فورا به امور روزمره و فعالیت های زندگی بپردازد، باید مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی عمل را طبق دستور متخصص گوش و حلق و بینی رعایت کند تا از دوره نقاهت کوتاه مدتی برخوردار باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان: ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

برخی اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

یک ماه قبل ازعمل به هیچ وجه سیگارو قلیان (انواع دخانیات) استعمال نشود، زیرا بعد از عمل روند بهبودی را به تاخیر می اندازد و باعث تورم و کبودی خواهد شد.

چنانچه بیمار داروی خاصی مصرف می کند، حتما به جراح اطلاع دهد.

مصرف قرص و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود همچون آنتی بیوتیک، آسپرین و… ممنوع است. مگر این که جراح تجویز کرده باشد.

انجام تست و آزمایشاتی که متخصص توصیه کرده قبل از جراحی الزامی است.

اگر قبل از جراحی اتوپلاستی دچار سرماخوردگی و یا عفونت پوستی شدید، حتما اطلاع رسانی کنید.

بیمار در روز عمل باید با خود داروهای مورد نیاز و مصرفیش، هدبند، مولتی ویتامین، گاز پانسمان به همراه داشته باشد.

نکته اول: بعد از عمل به مدت 2 ماه ( بنا به دستور متخصص و خمیدگی گوش) شب ها موقع خواب هدبند بر روی سر و گوش ها قرار دهد. این پروسه بسیار به شکل گیری نهایی گوش کمک می کند.

نکته دوم: مولتی ویتامین نیز دو هفته قبل از عمل و تا 2 ماه بعد از عمل روزانه یک عدد باید مصرف شود.

قبل از جراحی بیمار بهتر است که استحمام نماید، شستشوی گوش فراموش نشود.

در صورتی که از لنز و یا دندان مصنوعی استفاده می کنید، قبل از عمل در بیاورید.

مدت زمان این عمل 24 الی 48 ساعت می باشد، در نتیجه بیمار باید یک نفر را با خود داشته باشد.

بعد از جراحی تا 48 ساعت باید غذاهای سبک و نرم مصرف کند.

مصرف داروها و قرص ها طبق دستورالعمل و تجویز پزشک الزامی است، اگر فرد درد و ناراحتی را احساس می کند، حتما مسکن و ضد درد مصرف نماید.

بعد از جراحی تا 48 ساعت از کمپرس یخ جهت کاهش ورم استفاده کند.

استفاده از هدبند تا 2 ماه بعد از عمل به خصوص در مواقع انجام فعالیت های ورزشی الزامی می باشد.

بیمار باید هنگام خواب سربالاتر از بدن قرار دهد و استراحت کافی داشته باشد.

بعد از اینکه بیمار سرپا شد و پیاده روی را از سر گرفت، این پروسه در کاهش لخته های خونی کمک شایانی می کند.

از انجام فعالیت های ورزشی تا 2 هفته باید اجتناب شود.

به هیچ وجه زخم و برش های گوش را در معرض مستقیم نورخورشید قرار ندهید.

تمیز نگه داشتن جای زخم و و کنترل موضع جهت بروز هرگونه عفونت و التهاب، در صورت مشاهده هرگونه علادم غیرطبیعی حتماباید در اولین فرصت به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود.

اگر دمای بدن افزایش پیدا کرد و بوی دهان نامطبوع بود حتما به پزشک اطلاع دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی تلاش مان بر این بود که بتوانیم اطلاعاتی چند در زمینه اتوپلاستی در اختیارتان قرار دهیم و از مزایا و معایب آن سخن بگوییم. در ادامه مسیر اگر تصمیم دارید که چنین اقدامی را انجام دهید حتما با پزشکانی که کارنامه کاری موفقی دارند مشورت کنید و سعی داشته باشید تمامی جوانب کار را بسنجید مبادا بعد ها با موضوعاتی مواجه شوید که برایتان غافلگیر کننده باشد. پس از عمل جراحی نیز تمامی اقدامات و مراقبت های لازم را برای تسریع روند بهبود وضعیت گوش های خود داشته باشید.

امید است که این نوشتار توانسته باشد گامی موثر در روشن سازی روند درمانی اتوپلاستی برداشته باشد.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =

Call Now Buttonتماس با پزشک