دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

این روزها جراحی های زیبایی مختلفی در حال انجام است. در این بین جراحی بینی جزء پرطرفدار ترین و شایع ترین جراحی هایی است که از سوی آمار بسیاری از افراد مورد تقاضا می باشد. در این نوشتار در صدد هستیم اطلاعاتی را در زمینه جراحی بینی و نیز تفاوت هایی که بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد را مورد بررسی و تحقیق قرار دهیم.

تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی

انواع بینی از لحاظ شکل ظاهری و ویژگی های خاص آنها

در باور پزشکان بینی افراد به چهار دسته کلی تقسیم بندی می شود. این تقسیم بندی براساس فرم و شکل و نیز ویژگی های کلی آنها است.

 • بینی استخوانی
 • بینی گوشتی
 • بینی نیمه گوشتی
 • بینی نیمه استخوانی

*در این تقسیم بندی بینی استخوانی و گوشتی در افراد زیادی دیده می شود و بینی از نوع سوم و چهارم کمتر وجود دارد. به همین جهت در بخش بعدی به ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی خواهیم پرداخت.

 

ویژگی های بینی گوشتی و ویژگی های بینی استخوانی کدام اند؟

بینی گوشتی

 • استخوان و غضروف کمتری دارد
 • پوستی ضخیم اطراف غضروف و استخوان بینی را پوشانده است.
 • معمولا بینی گوشتی حالت گرد و در اصطلاح عامیانه حالت کوفته ای دارد.

بینی استخوانی

 • در این نوع بینی ها استخوان ها و غضروف بینی نسبت به بینی گوشتی بزرگتر است.
 • استخوان هایی بزرگ و غضروفی توسط پوستی نازک احاطه شدند.
 • بینی هایی هستند که در اغلب موارد می توان رگ های خونی را بر روی آنها مشاهده کرد.
 • این بینی ها معمولا قوزی بر روی آنها وجود دارد.

آیا بین جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی تفاوتی وجود دارد یا خیر؟

بله. جراحی بینی گوشتی و استخوانی بسیار با یکدیگر متفاوتند و حتی این تفاوت ها در نتیجه جراحی نیز قابل مشاهده است.

چه تفاوت هایی بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

 • اولین و مهم ترین تفاوتی که بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد این است که روند جراحی در بینی استخوانی بسیار آسان تر و راحت تر از جراحی بینی گوشتی است. این نکته ای است که احتمالا از زبان بسیاری از متخصصین این حوزه شنیده اید.
 • دیگر تفاوتی که بین جراحی این دو بینی وجود دارد این است که نتیجه جراحی بینی استخوانی همواره بهتر، زیبا تر و در نتیجه مورد قبول افراد قرار می گیرد.

*بهتر است نکته ای را در این خصوص بیان کنیم که لازم به ذکر است. پزشکان با هر میزان تخصص و مهارت که باشند باز هم نتیجه جراحی بینی استخوانی از بینی گوشتی بهتر خواهد بود. این مساله ارتباطی به تجربه، مهارت و دانش پزشک ندارد و این نتیجه رضایت بخش مستقیما مرتبط با آناتومی کلی بینی است. در واقع بینی استخوانی این اجازه را به پزشک می دهد که بهترین برش ها را داشته باشد در نتیجه فرم دهی بهتر خواهد بود.

 • در مواردی گفته می شود که ممکن است بعد از انجام جراحی گوشتی بعد از مدتی دوباره فرم بینی به حالت سابق بازگردد ولی این موضوع در بینی استخوانی وجود ندارد.
 • پزشکان معتقدند که نتیجه جراحی بینی بعد از سپری شدن مدت زمانی قابل مشاهده است. زیرا که در جریان جراحی تورم هایی ایجاد شده است که نیاز دارند زمان بدهیم تا این تورم ها از بین بروند و فرم و شکل نهایی بینی مشخص شود. زمان از بین رفتن تورم در بینی گوشتی نسبتا طولانی تر از بینی استخوانی است. بر همین اساس کسانی که بینی استخوانی دارند نسبت به کسانی بینی گوشتی دارند بعد از جراحی بسیار زودتر حالت نهایی ایجاد شده بر روی بینی شان را مشاهده خواهند کرد.
 • یک نکته ای که وجود دارد این است که در جراحی بینی استخوانی پزشک اقدامات بیشتری می تواند برای رفع نقایص آن انجام دهد. در واقع در این نوع بینی ها اغلب موارد صرفا استخوان بینی برداشته می شود و بینی بخیه می خورد. اما در بینی گوشتی اقدامات محدودتری قابل انجام است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

روش های جراحی بینی چگونه است؟

جراحی بینی استخوانی  و گوشتی به دو روش قابل انجام است:

جراحی باز

که در طی آن برشی بر روی بینی ایجاد می شود و سپس پوست بینی کنار زده می شود و اقدامات لازم برای رفع مشکلات بینی انجام می شود. در نهایت پوست بینی به شکل اولیه بخیه می شود.

جراحی بسته

روش دیگری برای جراحی است که جراحی بدین شکل انجام می شود که هیچ برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی شود. بلکه تمامی اقدامات از داخل بینی و از لوله های بینی قابل انجام است.

   

نکته ای کلی و ضروری در خصوص جراحی بینی استخوانی

می توان به کسانی که بینی استخوانی دارند این نوید را داد که اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که بینی فانتزی و یا عروسکی فرم بینی مورد علاقه شماست، می توانید بدون دغدغه و دل نگرانی به پزشک متخصص خود از این خواسته خود صحبت کنید و این تقاضا را از وی داشته باشید. زیرا که در اکثر مواقع بینی عروسکی و فانتزی در بینی های استخوانی بسیار نتیجه مثبت و رضایت بخشی را داشته است. این درحالی است که در دیگر انواع بینی ها این فرم کمتر نتیجه مطلوبی را به بار می آورد.

 

نتیجه گیری

در انتها این نکته را یادآور خواهیم شد که براساس حساسیت بالایی که انواع جراحی های زیبایی بالاخص جراحی زیبایی بینی دارند همواره باید این نکته را در خاطر داشته باشید که از بهترین متخصصین حوزه جراحی های زیبایی استفاده کنید. زیرا که بی تجربگی پزشک گاها منجر به بروز فجایعی گشته است که جبران ناپذیر بوده و پشیمانی زیادی را به بار آورده است.

اگر شما کاربران گرامی ساکن شهر اهواز و شهرهای اطراف آن هستید ما میتوانیم برای کمک به شما برای یافتن بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در اهواز برای درمان مشکلات بینی و یا جراحی بینی و…لینک مربوطه را به شما پیشنهاد کنیم.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شش =

Call Now Buttonتماس با پزشک