دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 تیپ پلاستی بدون بیهوشی
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

تیپ پلاستی بدون بیهوشی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

تیپ پلاستی بدون بیهوشی

تیپ پلاستی چیست؟

تیپ پلاستی چه خطراتی را در پی دارد؟

تیپ پلاستی در چه کسانی بکار گرفته می شود؟

تیپ پلاستی چه مزایا و نتایج مثبتی را در پی دارد؟

در این مقاله برآنیم به تیپ پلاستی پرداخته و تمامی مسائلی که حول محور این روش درمانی وجود دارد را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

تیپ پلاستی چیست؟

درواقع تیپ پلاستی به جراحی بینی گفته می شود که در طی آن بجای اینکه بیمار بیهوش شود از بی حسی های موضعی استفاده می گردد تا فرد متوجه درد و ناراحتی در جریان عمل جراحی نشود.

تیپ پلاستی در چه مواردی کاربرد دارد؟

تیپ پلاستی در اغلب موارد در مواقعی کاربرد دارد که افراد ترس زیادی نسبت به بیهوشی عمومی دارند. در این موارد پزشک از بی حسی های موضعی استفاده می کند و درحالیکه بیمار در هوشیاری کامل است می تواند به انجام عمل بپردازد.

تیپ پلاستی بدون بیهوشی

تیپ پلاستی چه مزایایی دارد؟

تیپ پلاستی مزایا و نتایجی در پی دارد که بسیاری از افراد را ترغیب می کند تا تحت این روش جراحی قرار بگیرند. از جمله این مزایا:

  • کاهش عوارض بعد از عمل
  • حذف عارضه ها و مشکلاتی که در پی بیهوشی عمومی پیش می آید. در واقع زمانی که افراد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند بعد از عمل با عوارض و مشکلاتی مواجه خواهند شد که در صورتی که از این روش درمانی استفاده کنند آن عارضه ها از بین می رود.
  • مواد بی حس کنند ای که به نواحی بینی تزرق می شود هیچ گونه عارضه و عفونتی را در پی نخواهند داشت زیرا که این مواد باکتری زدا نیز هستند.
  • کاهش کبودی ها نیز از دیگر مزیت های این روش درمانی هستند.
  • با توجه به کم خطر بودن این روش جراحی می توان این جراحی را در مطب انجام داد و به بیمارستان و اتاق عمل نیاز نیست.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

آیا تیپ پلاستی نیازی به مراقبت های قبل و بعد از انجام دارد؟

بله. عمل تیپ پلاستی همچون بسیاری از اعمال مختلف مستلزم مراقبت هایی پیش از عمل است تا نتیجه درمان و نیز جراحی با موفقیت انجام پذیرد. این مراقبت ها از این قرارند:

  • اگر برای مشکلات و یا بیماری های دیگر قرص ها و داروهایی را مصرف می کنید حتما این موضوع را با پزشک معالج خود درمیان بگذارید. گاها استفاده از برخی داروها باعث شده است که روند جراحی را تحت تاثیر قرار دهد و نیز روند درمان به درستی اتفاق نیفتد.
  • از دیگر مراقبت های و اعمالی که باید پیش از انجام تیپ پلاستی انجام دهید این است که 48 ساعت پیش از عمل پیاده روی داشته باشید تا جریان خون به حالت طبیعی در بیاید.
  • دیگر نکته قابل انجام این است که حتما باید از خوردن غذاهای سفت و سنگین پرهیز کنید و صرفاً غذاهای نرم و آبکی تناول کنید تا سیستم بدنی شما مطلوب باشد.

 

تیپ پلاستی چه عوارض و خطراتی را در پی دارد؟

واقعیت این است که این روش درمانی هیچ گونه عارضه خطرناک و مشکل آفرین را در پی ندارد. در تمامی مواردی که این روش جراحی مورد استفاده پزشکان قرار گرفته است موفقیت آمیز بوده  وگزارشی را مبنی بر بوجود آمدن مشکلاتی برای بیمار نداشته ایم.

 

آیا همگان می توانند از روش تیپ پلاستی استفاده کنند؟

بله. این روش جراحی برای همگان قابل بکار گیری است و چگونگی شرایط خاصی را برای انجام مد نظر قرار نمی دهد.

البته این روش بیشتر از سوی کسانی بکار گرفته می شود که از بیهوشی می ترسند ونوعی فوبیا نسبت به بیهوشی دارند. در اینجا باید بگوییم که هرکسی با هر شرایطی می تواند از پزشک خود در خواست داشته باشد که از این روش درمانی استفاده کند.

نکاتی کلی و ضروری در زمینه روند انجام تیپ پلاستی

روند انجام عمل بدین نحو است که ابتدا با سرنگ هایی مخصوص مواد بی حسی موضعی بر زیر پوست بینی تزریق می شود و سپس بعد از تکمیل روند بی حسی پزشک می تواند کار خود را انجام دهد. این بی حسی هیچ گونه درد و ناراحتی را متوجه بیمار نمی کند.

همانطور که قبلا گفته شد این مواد بی حس کننده دارای خاصیتی آنتی باکتریال هستند و عارضه هایی از قبیل عفونت را برای بخش بینی وصورت فرد ایجاد نمی کنند. بعلاوه تمامی اینها اگر مشکلاتی در این نواحی بوجود بیاید این مواد بسیاری از آنها را حل و رفع می کنند.

 

نتیجه گیری

در انتها امید است که اطلاعات ارائه شده بتواند تا حد زیادی روشنگر راه شما باشد و بتوانید با استفاده از این اطلاعات بهترین تصمیمات را در  جهت بهبود وضعیت بینی خود اتخاذ کنید. مهم ترین نکات انتخاب پزشک و نیز مراقبت هایی است که باید داشته باشید. زیرا این مراقبت ها به اندازه روند جراحی مهم است.

تیپ پلاستی از جمله اقداماتی است که این روزها از سوی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی انجام می پذیرد. البته این نکته را باید مدنظر قرار دهید که تیپ پلاستی از سوی تعداد کمی از پزشکان انجام می شود. توصیه ما این است که از بهترین متخصصین گوش و حلق و بینی در این زمینه کمک بگیرید و روند درمانی را به آنها بسپارید.

از آن رو که تیپ پلاستی جراحی حساسی است باید از سوی بهترین پزشکان و آنهایی که در این زمینه توانمندی و تجربه بالایی دارند انجام پذیرد تا نتیجه درمان موفقیت آمیز باشد.

اگر شما کاربران گرامی ساکن شهر اهواز و شهرهای اطراف آن هستید ما میتوانیم برای کمک به شما برای یافتن بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در اهواز برای درمان مشکلات بینی و یا جراحی بینی و…لینک مربوطه را به شما پیشنهاد کنیم.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

برای دیدن نمونه کارهای دکتر محمدعلی حسینی همینجا کلیک کنید.

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

Call Now Buttonتماس با پزشک