دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 جراحی رینوپلاستی در اهواز
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی رینوپلاستی در اهواز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی رینوپلاستی

به طور کلی هر گونه جراحی بینی را در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی می نامند. رینوپلاستی در واقع جراحی زیبایی بینی است که مشکلات و نواقص بینی در آن برطرف می شود. این جراحی به دست سه متخص جراح پلاستیک، جراح گوش، حلق و بینی و یا جراح فک صورت می گیرد.

انتخاب هر کدام از پزشکان این سه حوزه بسته به نوع آسیب و هدف از جراحی خواهد بود.

در سه دهه اخیر گرایش به سمت جراحی زیبایی بینی رشد چشمگیری داشته، چه بسا افرادی که از نقص بینی رنج می برند خواهان جراحی بینی درمانی در کنار جراحی بینی زیبایی هستند.

ما در این نوشتار سعی بر آن داریم تا با تشریح جوانب جراحی رینوپلاستی اطلاعات کافی پیرامون آن را در اختیار متقاضیان این جراحی قرار دهیم. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد انجام جراحی بینی را دارید خواندن این نوشتار می تواند کمک شایان توجهی به شما کند. همراه ما باشید:

رینوپلاستی در اهواز

جراحی رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی را می توان برطرف کننده عارضه های زیر دانست:

 • اصلاح اندازه بینی
 • اصلاح قوز و برجستگی بینی
 • اصلاح قسمت نوک بینی
 • اصلاح پهن بودن استخوان میانی بینی
 • اصلاح بزرگی سوراخ های بینی
 • اصلاح جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • اصلاح طول بینی
 • اصلاح انحراف بینی
 • اصلاح عدم قرینگی بینی
 • اصلاح دو شاخ بودن نوک بینی
 • اصلاح شکستگی بینی
 • اصلاح پولیپ بینی
 • اصلاح بینی ترمیمی

تمامی این جراحی ها می تواند در حوزه پزشکی نام مشخصی به خود اختصاص دهد، اما تمامی آن ها به عنوان جراحی رینوپلاستی شناخته می شود.

تفاوت جراحی رینوپلاستی از گذشته تا کنون

جراحی رینوپلاستی در مسیر تاریخی خود تغییرات چشمگیری داشته و از راه پر پیچ و خمی در دنیای پزشکی عبور کرده است. میزان رضایت افرادی که در گذشته این جراحی را انجام داده اند بسیار کمتر از افرادی باشد که در حال حاضر از این جراحی بهره مند می شوند.

شاید جالب باشد بدانید که جراحی های که به منظور زیبایی در بینی صورت می گرفت اغلب به منظور هر چه کوچک کردن بینی باعث حذف بسیار ساختار داخلی بینی می شد. جراحان برای ایجاد تغییر بر بینی به میزان قابل توجهی ساختار غضروفی و استخوانی بینی را حذف می کردند. این امر موجب تغییر حالت کلی بینی بعد از سپری شدن مدت زمانی طولانی از جراحی می شد. اما در عصر حاضر تمرکز جراحان بر ایجاد تغییر اندک بر ساختار بینی است. آنها معتقد اند به جای حذف و خرد کردن استخوان بینی می توان از روش هایی مثل بخیه کردن این ساختار استفاده کنند.

از این رو آنچه به عنوان جراحی زیبایی بینی در گذشته انجام می شد بیش از اینکه زیبایی بیافریند، موجب ایجاد مشکلات عدیده تنفسی می شد.

چگونگی جراحی زیبایی بینی

اگر به دنبال انجام این جراحی باشید قطعا تا به حال جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز به گوشتان خورده است. هر یک از این نوع جراحی ها با هدف و متد مشخصی انجام خواهد شد.

انتخاب نوع جراحی بینی با توجه به درخواست بیمار و تشخیص پزشک صورت خواهد گرفت. در ادامه به بررسی هر یک از این دو نوع جراحی خواهیم پرداخت:

جراحی بینی به شیوه باز

در این نوع جراحی، جراح با ایجاد برش بیرونی بینی تمامی ساختار داخلی آن را بررسی خواهد کرد. وی با این رشو می تواند آسیب های داخلی و نواقص موجود را به خوبی مشاهده و اصلاح کند. آنچه در پایان این جراحی در انتظار بیمار خواهد بود تعدادی بخیه و حذف نواقص بینی است. اغلب جراحان به علت ایجاد دید باز در این جراحی آن را نسبت به جراحی بسته ارجح تر می دانند.

جراحی بینی به شیوه بسته

جراحی بینی به شکل بسته برای تعداد معدودی از افراد پیشنهاد خواهد شد. این جراحی اغلب از سمت بیماران تقاضا می شود چراکه عدم ایجاد برش مانع از بروز اسکار بعد از جراحی خواهد شد. اما جراحان به دلیل نداشتن میدان دید کافی از نواقص داخلی کمتر به آن توصیه می کنند.

چه سنی برای انجام جراحی رینوپلاستی مناسب است؟

افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند اغلب با چالش زمان جراحی مواجه اند. بینی به مانند گوش دو عضوی هستند که تا پایان زندگی افراد دارای نوسانات ظاهری بسیاری خواهند بود. از طرفی این نوسانات در سنین بلوغ بیشتر به چشم می خورد؛ لذا از مراجعین در خواست می شود تا پایان دوران بلوغ و رسیدن به ثبات تقریبی اندازه بینی انجام این جراحی را به تعویق اندازند. از این رو سن مناسب برای دختران پایان 16 سالگی و برای پسران پایان 18 سالگی است.

آیا جراحی رینوپلاستی عوارضی نیز خواهد داشت؟

پاسخ این سوال مثبت است. این جراحی نیز به مانند دیگر جراحی های تهاجمی و حتی غیر تهاجمی می تواند عوارض عدیده ای را همراه داشته باشد. بروز عوارض احتمالی ناشی از عدم انتخاب صحیح پزشک و یا در اصلاح دست نیافتن به بهترین جراح گوش، حلق بینی و یا جراح پلاستیک خواهد بود. از سوی دیگر عدم رعایت توصیه های جراح مبنی بر مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز می توان نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. اما از عوارض احتمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم و کبودی بیش از حد
 • باریک شدن پل بینی
 • عدم قرینگی
 • خونریزی
 • خارج شدن بینی از حالت طبیعی
 • پارگی پوست بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی

برای رسیدن به نتجیه رضایت بخش از جراحی بینی می باسیت به توصیه های بعد از جراحی توجه کنید. در ادامه به بررسی مراقبت های بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت:

اگر به میزان بسیاری با تورم و کبودی مواجه شدید می توانید از کمپرس یخ  استفاده کنید.

در صورت بروز درد از مسکن ها با تجویز پزشک استفاده کنید.

در یک هفته ابتدایی پس از جراحی به خوبی از گچ بینی محافظت کنید. به این منظور باید از خیس شدن آن جلوگیری کنید.

اگر از عینک استفاده می کنید باید بعد از جراحی از قرار دادن آن بر روی بینی خودداری کنید.

می توانید پس از برداشتن گچ بینی با مشورت پزشک استحکام کنید.

به یاد داشته باشید قبل از بعد از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف الکل بپرهیزید.

در هنگام خواب سر را بالاتر از تن قرار دهید.

از فعالیت های سنیگن بعد از جراحی بپرهیزید.

شما کاربران کرامی می توانید برای دیدن نمونه کارهای دکتر محمدعلی حسینی همینجا کلیک کنید.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک