دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 رینوسیتوپلاستی در اهواز
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

رینوسیتوپلاستی در اهواز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

رینوسیتوپلاستی

در نوشتاری که در پیش رو دارید در صدد هستیم که به یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی و نیز درمانی، یعنی جراحی رینوسیتوپلاستی بپردازیم. این جراحی در واقع ترکیبی است از جراحی زیبایی و جراحی انحراف بینی که در مواردی خاص انجام می شود.

رینوسیتوپلاستی در طی سال های اخیر توانسته است تا حد زیادی به بهبود وضعیت ظاهری بینی افراد و نیز به بهبود وضعیت عملکردی بینی افراد در سنین مختلف کمک شایانی کند.

به همین بهانه در ادامه همین مقاله در بخش های مختلف از جنبه های مختلف جراحی رینوسیتوپلاستی مباحثی را طرح خواهیم کرد. مهم ترین بخش های این مقاله از این قرارند:

 • جراحی رینوپلاستی
 • جراحی سیتوپلاستی
 • جراحی رینوسیتوپلاستی
 • مزایای انجام جراحی رینوسیتوپلاستی
 • خطرات احتمالی بعد از جراحی رینوسیتوپلاستی
 • لزوم انجام مراقبت های بعد از انجام جراحی زیبایی بینی یا رینوسیتوپلاستی
رینوسیتوپلاستی در اهواز

رینوسیتوپلاستی در اهواز

 

جراحی رینوپلاستی

واقعیتی که وجود دارد این است که در جراحی رینوپلاستی یکی از مهم ترین اهدافی که دنبال می شود این است که نقایص و مشکلاتی که در ظاهر بینی افراد وجود دارد از بین برود.

از همین رو با عنوان جراحی زیبایی بینی شناخته می شود.

مساله که پزشکان پیش از آنکه وارد روند جراحی شوند ابتدائا از زاویه های مختلف صورت افراد عکسبرداری می کنند تا اینکه میزان مشکلات بررسی شود و برنامه هایی دقیق برای رفع آنها طرح ریزی شود.

 

جراحی سیتوپلاستی

از سوی دیگر افرادی هستند که بینی شان دارای انحراف می باشد. در این صورت این افراد برای انجام جراحی سیتوپلاستی اقدام می کنند.

در روند انجام جراحی سیتوپلاستی انحراف بینی به طور کلی از بین می رود و نیز مشکلات ظاهری و عملکرد بینی در تنفس بهبود پیدا می کند.

 

جراحی رینوسیتوپلاستی

جراحی رینوسیتوپلاستی زمانی انجام می شود که افراد از انجام جراحی دو هدف را همزمان دنبال کنند. یکی اینکه خواستار این باشند که اقدامات زیبایی روی بینی شان صورت بگیرد دومی اینکه در طی جراحی انحراف بینی شان نیز رفع شود.

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی در اهواز

بنابراین در طی یک جراحی قرار است که دو نوع اقدام زیبایی انجام شود. اول انحراف برطرف شود و سپس تمامی نقایص دیگر بینی نیز از بین رود.

به این جراحی که ترکیبی از جراحی زیبایی و جراحی انحراف بینی است رینوسیتوپلاستی گفته می شود.

 

روند انجام جراحی رینوسیتوپلاستی

در طی این جراحی پزشک برای انجام جراحی صرفا یک روش را می تواند مورد استفاده قرار دهد:

جراحی رینوسیتوپلاستی به روش باز:

در این روش پوست بینی باید برش خورده و به طور کلی باز شود تا اقدامات جراحی و درمانی قابل انجام باشد.

دراین روش پس از آنکه تمامی اقدامات دقیق جراحی انجام شد پوست بینی همچون سابق بخیه می خورد تا روند بهبودی طی شود.

جراحی رینوسیتوپلاستی به روش بسته:

روش دیگری که در روند جراحی رینوپلاستی کاربرد دارد روش بسته است که از طریق لوله های بینی اقدامات جراحی انجام می شود.

*البته باید این نکته را داشته باشید که روش جراحی بسته در جراحی های رینوسیتوپلاستی کاربرد ندارد. زیرا که در جراحی های رینوسیتوپلاستی، بینی افراد حتما باید برش خورده و تیغه بینی نیز باید اصلاح شود. در غیر اینصورت نتیجه ی چندانی حاصل نمی شود.

 

مزایای انجام جراحی رینوسیتوپلاستی

مزایای بسیاری در پی جراحی رینوسیتوپلاستی خواهد آمد از این جمله:

 • زیبا تر شدن بینی
 • کوچک تر شدن غضروف ها و استخوان بینی
 • کوچک تر شدن لوله های بینی
 • تناسب یافتن با حالت کلی چهره
 • افزایش اعتماد به نفس زنان و مردان در روابط اجتماعی شان
 • از همه مهم تر اینکه انحراف بینی نیز درجنب همه ایراداتی که در بخش بینی وجود دارد از بین خواهد رفت.
 • رفع انحراف بینی باعث می شود افراد بویایی خوبی پیدا کنند. زیرا که انحراف بینی گاها موجب می شود که در عملکرد بویایی افراد خللی ایجاد شود.
 • ترشحات بینی از ناحیه سینوس ها کاهش خواهد داشت. زیرا که انحراف بینی در موارد زیادی باعث می شود که ترشحات بینی افزایش داشته باشد.
 • افراد در اثر از بین رفتن انحراف بینی شب ها دیگر خرخر نخواهند کرد. زیرا که انحراف بینی در اکثر موارد خرخر شبانه را به همراه خواهد داشت.
 • مهم ترین و آخرین مزیت جراحی رینو سیتوپلاستی این است که در طی یکی جراحی تمامی اقدامات زیبایی و درمانی یکجا قابل انجام است و هیچ مشکلی برای بینی افراد پیش نمی آید.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی در اهواز

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

خطرات و پیامده های رینوسیتوپلاستی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در پیش چشم و نظر خود داشته باشید این است که برای انجام رینوسیتوپلاستی حتما از بهترین و معتبر ترین پزشکان متخصص جراحی بینی کمک بگیرید.

در واقع روش جراحی رینوسیتوپلاستی هیچ مشکلی را در پی ندارد اما اگر از سوی پزشکان بی تجربه و ناپخته انجام شود احتمال بروز مشکل و خطرات افزایش خواهد داشت.

از همین رو توصیه ای که داریم این است که همواره بهترین متخصص گوش و حلق و بینی را برای انجام انواع اقدامات زیبایی بینی برگزینید تا نتیجه درمان با موفقیت بالایی همراه باشد.

خوش بختانه بسیارند تعداد پزشکانی که با عنوان بهترین متخصص گوش و حلق و بینی شناخته می شوند و می توانند بهترین گزینه ها جهت انجام جراحی رینوسیتو پلاستی باشند.

 

نتیجه گیری

در انتها از ذکر یک نکته عبور نخواهیم کرد و آن اینکه؛ مراقبت های بعد از انجام جراحی رینوسیتوپلاستی به اندازه خود روند جراحی از اهمیت برخوردار است. به همین جهت توصیه ای که داریم این است که تمامی مراقبت هایی که از سوی پزشک جراح شما مطرح می شود را با دقت و وسواس زیاد انجام دهید تا روند بهبودی بینی شما تکمیل شود.

همین امر تا حد زیادی سبب می شود که موفقیت جراحی تا حد  زیادی افزایش پیدا کند.

مراقبت های بعد از جراحی رینوسیتوپلاستی اقدامات سخت و پیچیده ای نیست. بلکه کارهای بسیار ساده ای است که می تواند نتایج بسیار قابل توجهی داشته باشد.

اگر شما کاربران گرامی ساکن شهر اهواز و شهرهای اطراف آن هستید ما میتوانیم برای کمک به شما برای یافتن بهترین جراح بینی در خوزستان لینک مربوطه را  به شما پیشنهاد نماییم.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

 

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

مقالات مرتبط

بهترین زمان برای انجام جراحی بینی

بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینیمسائل زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود تا فردی تصمیم به جراحی بینی خود و تغیر فرم وحالت آن بگیرد. یکی از این مسائل می تواند حساسیت های ظاهری باشد که می توان به...

جراحی بینی کج و نامتقارن

جراحی بینی کج و نامتقارن

جراحی زیبایی بینی در واقع به رفع هرگونه نقص چه از لحاظ ظاهری وچه ازلحاظ درمانی اطلاق می شود. معمولا افرادی که دارای بینی های بزرگ، گوشتی، قوزدار، کج ویا انحراف دار هستند ،تمایل بیشتری برای جراحی...

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

با توجه به استقبال زیاد از عمل بینی، اکثر افراد پیش از اقدام به انجام این جراحی سوالات مختلفی پیرامون آن دارند. یکی از سوالات اساسی درباره ی جراح بینی، مناسب ترین فصل برای انجام آن است. از این رو در...

جراحی بینی کج و اثر درخشان آن در زیبایی

جراحی بینی کج و اثر درخشان آن در زیبایی

یکی از مشکلات شایعی که در بینی می تواند رخ دهد، کج بودن آن است. این کجی تا حدی است که اغلب در ظاهر نیز کاملا مشخص است و موجب سلب اعتماد به نفس افراد می شود. از همین رو اکثر افرادی که دچار این مشکل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *