دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 بهترین زمان برای انجام جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

بهترین زمان برای انجام جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی
مسائل زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود تا فردی تصمیم به جراحی بینی خود و تغیر فرم وحالت آن بگیرد. یکی از این مسائل می تواند حساسیت های ظاهری باشد که می توان به آن وسواس زیبایی گفت. وسواس زیبایی در دوره نوجوانی و جوانی بیشتر نمود پیدا می کند و معمولا افرادی که می خواهند بینی خود را عمل کنند در سنین نوجوانی و جوانی این تصمیم را می گیرند.

نمونه جراحی بینی کج

برای انجام جراحی بینی در اهواز می توانید به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز مراجعه کنید.


بهترین سن برای جراحی بینی

پزشکان توصیه می کنند جراحی زیبایی بینی در سنین نوجوانی انجام نشود . چراکه در این سن افراد در حال رشد هستند و شکل و فرم صورت و بینی شان درحال تغیر است . از این رو انجام جراحی بینی اگر در زمان رشد انجام شود ممکن است در جریان تکامل رشد و تغیر چهره بینی جراحی شده از حالت ایده آل خود خارج شود و حالت نامطلوبی بگیرد که ممکن است از ظاهر ابتدایی هم نامناسب تر باشد و فرد مجبور به جراحی ترمیمی شود . و لازم است بگویم که جراحی ترمیمی بینی هزینه بسیار بالاتری نسبت جراحی اولیه دارد. از این رو افراد باید زمانی برای انجام جراحی اقدام کنند که از سنین رشد گذشته باشند و تغیرات جسمی با سرعت کمتری در حال انجام باشد. این سن برای پسران می تواند بعد 18 سالگی باشد. از آنجایی که رشد دختران زود تر انجام میشود در بعضی دختران جراحی بینی می تواند از 16سالگی به بعد انجام شود.
یکی دیگر از دلایلی که توصیه می شود جراحی بینی در سنین نوجوانی انجام نشود این است که نوجوانی سن ناپایداری است و معمولا افراد در این سنین تصمیمات مختلف و گاه متضاد می گیرند. از این رو پزشکان با دقت نظر بیشتری به صحبت های نوجوانانی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند گوش می دهند.
با این که هنوز زمان مشخص و دقیقی برای انجام جراحی بینی وجود ندارد اما پزشکان برای این قبیل جراحی های زیبایی محدودیت هایی قائل هستند.

بیشتر بخوانید
ملاک های اصلی در عمل بینی موفق

نمونه واقعی رینوپلاستی در اهواز


چه فصلی از سال بهترین زمان برای جراحی است؟

هر یک از چهار فصل سال دارای ویژگی های خاصی است که آن را از دیگر فصول متمایز می کند. به طور مشخص نمی توان گفت کدام فصل بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی است و هر کسی با توجه شرایط و عادت های بدنی خود باید بهترین زمان را برای جراحی انتخاب کند. برخی افراد ممکن است شاغل باشند و به علت محدودیت زمانی ترجیح دهند جراحی بینی خود را در تعطیلات عید انجام دهند و سال نو را با چهره ای جدید آغاز کنند. برای این دسته از افراد انجام جراحی در این زمان انتخاب مناسبی است .اما برای افرادی که دچار آلرژی های فصلی هستند و در فصل بهار آبریزش بینی ، عطسه و سوزش چشم دارند شاید بهار موقعیت مناسبی برای جراحی نباشد و بهتر است این دسته از افراد زمان بهتری را برای جراحی بینی انتخاب کنند.
در رابطه با اثر جراحی زیبایی بینی بر آلرژی باید بگویم اثر جراحی بینی بر روی آلرژی به عامل ایجاد کننده آلرژی و مهارت پزشک وابسته است . در هنگام مراجعه به پزشک از حساسیت خود به پزشک اطلاع دهید. مطمئن شوید که پزشک ماهر و مطمئنی را برای انجام جراحی انتخاب می کنید. چراکه عدم مهارت کافی پزشک و انجام نامناسب جراحی می تواند باعث بدتر شدن آلرژی شود و یا با مهارت پزشک با باز کردن مجاری بینی باعث بهبود حساسیت شود.
برخی افراد که بیشتر دانش آموزان هستند ،تابستان و تعطیلات تابستانه را برای انجام جراحی بینی انتخاب می کنند. تابستان زمان مناسبی برای جراحی بینی می باشد چرا که برخی مشکلات سایر فصل ها را ندارد. اما گرمای تابستان را فراموش نکنید که گاهی غیر قابل تحمل می شود و آدم را کلافه می کند.برای افرادی که طاقت گرما را ندارند و گرمای هوا آزارشان می دهد تابستان انتخاب مناسبی نیست. دمای هوا در تابستان به خصوص در برخی شهر ها مثل شهر های جنوبی بسیار بالاست و شرایط را طاقت فرسا می کند. حال اگر جراحی در این موقع از سال انجام شود به علت وجود گچ و چسب بینی و شرایط بعد از عمل ممکن است تحمل برای افراد حساس به گرما سخت باشد . از این رو این افراد بهتر است زمان دیگری از سال را برای جراحی بینی خود انتخاب کنند.
پاییز هم می تواند زمان مناسبی برای جراحی باشد . درپاییز هوا معتدل تراست اما همانطور که گفته شد افراد دچار آلرژی فصلی در این زمان از سال هم می توانند دچار مشکل شوند و برای این افراد زمان مناسبی برای جراحی نیست. زمستان هم محدودیت به لحاظ آلرژی و دما ندارد. اما در فصل سرما احتمال ایجاد سرما خوردگی وجود دارد. سرما خوردن با فاصله کمی بعد از جراحی ممکن است باعث عفونت شود و مشکلساز باشد. پس با توجه به عادت های بدنی خود تصمیم بگیرید و اگر معمولا در زمستان دچار سرماخوردگی می شوید ، بهتر است زمان دیگری را انتخاب کنید.
به طور کلی هر شخصی با توجه به شرایط زندگی و عادت های بدنی اش می تواند بهترین زمان را برای انجام جراحی انتخاب کند. انتخاب بهترین زمان برای جراحی مهم است و در کیفیت روند بهبودی و گذراندن دوران نقاهت موثر است .
توصیه می شود سن مناسبی که دوران رشد خود را تکمیل کرده اید را برای جراحی بینی انتخاب کنید و فصلی را برای انجام جراحی انتخاب کنید که شرایط را برای شما آسانتر کند
در ادامه می توانید سوالات خود را در مورد جراحی بینی و انواع روش های جراحی از دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش و حلق وبینی در بخش نظرات بپرسید.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی ثانویه در اهواز

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی کج و نامتقارن

جراحی بینی کج و نامتقارن

جراحی زیبایی بینی در واقع به رفع هرگونه نقص چه از لحاظ ظاهری وچه ازلحاظ درمانی اطلاق می شود. معمولا افرادی که دارای بینی های بزرگ، گوشتی، قوزدار، کج ویا انحراف دار هستند ،تمایل بیشتری برای جراحی...

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

با توجه به استقبال زیاد از عمل بینی، اکثر افراد پیش از اقدام به انجام این جراحی سوالات مختلفی پیرامون آن دارند. یکی از سوالات اساسی درباره ی جراح بینی، مناسب ترین فصل برای انجام آن است. از این رو در...

جراحی بینی کج و اثر درخشان آن در زیبایی

جراحی بینی کج و اثر درخشان آن در زیبایی

یکی از مشکلات شایعی که در بینی می تواند رخ دهد، کج بودن آن است. این کجی تا حدی است که اغلب در ظاهر نیز کاملا مشخص است و موجب سلب اعتماد به نفس افراد می شود. از همین رو اکثر افرادی که دچار این مشکل...

جراح بینی گوشتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

جراح بینی گوشتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بینی یکی از مهم ترین عناصر صورت است که فرم ظاهری آن تاثیر ویژه ای در فرم کلی صورت دارد. از همین رو بسیاری از افراد همواره به دنبال این هستند که فرم بینی خود را به بهترین شکل ممکن تغییر دهند. یکی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *