دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی زیبایی صورت 4 عمل بلفاروپلاستی در اهواز
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

عمل بلفاروپلاستی در اهواز

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

عمل بلفاروپلاستی

چشم و اطراف چشم اولین ناحیه از صوزت است که تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله افزایش سن قرار گرفته و دستخوش تغییرات می گردد.با بالا رفتن سن یا بیماری عضلات و ماهیچه های اطراف چشم به مرور مقاومت و استحکام خود را از دست داده و شل و آویزان می گردد در نتیجه جربی های اضافی این نواحی را پر کرده وموجب می شود که فرد چهره ای عبوس وخواب آلود داشته باشد این افتادگی حتی ممکن است میدان و وسعت دید فرد را نیز کاهش دهد، جراحی بلفاروپلاستی یکی از جراحی هایی است که می تواند تمامی مشکلات مربوط به افتادگی پلک را به طور کامل و دائمی رفع نماید و چشمان پر انرژی و خوش حالت افراد را به آنها بازگرداند.

بلفاروپلاستی-در-اهواز

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک فرایندی است که به منظور درمان افتادگی پلک مورد استفاده قرار گرفت و استقبال زیادی از این جراحی شده است،

در اصطلاح می توان گفت که جراحی بلفاروپلاستی یک جراحی اصلاحی محسوب می گردد و افتادگی های اطراف چشم را بهبود می بخشد. به طور کلی می توان گفت که جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک شامل حذف پوست، چربی ها، ماهیچه ها و عضلات اضافی در اطراف چشم ها می باشد.

کاربرد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در مواردی چون موارد زیل مورد استفاده قرار گیرد:

 • رفع شلی و آویزانی پوست اطراف چشم که موجب ایجاد چندین لایه بر روی پلک می گردد و ظاهر طبیعی پلک بالا را تحت تاثیر قرار می داده و همچنین زاویه دید فرد را محدود می نماید.
 • حذف رسوبات چربی در چشم که به شکل پف در پلک ها ظاهر شده است.
 • حذف کیسه های زیر چشم.
 • بهبود افتادگی پلک پایین که در موارد حاد سفیدی زیر قرنیه را به نمایش می گذارد.
 • رفع چین و چروک و پوست اضافه در پلک پایین

آمادگی های قبل از جراحی بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد قبلا از جراحی بلفاروپلاستی دچار استرس و نگرانی شدیدی می شوند و از عوارض احتمالی آن بیم دارند، اما جراحی بلفاروپلاستی و آمادگی برای انجام آن چندا پیچیده و دشوار نیست، مهم ترین مرحله در آمادگی برای این جراحی انتخاب یک پزشک متخصص خوب و مشورت بیماربا پزشک مورد نظر است، توصیه می گردد قبل از هرگونه برنامه ریزی برای جراحی بلفاروپلاستی حتما با پزشک خود ملاقات کرده و مورد بررسی قرار بگیرید.

یکی دیگر از موارد مهمی که قبل از جراحی بلفاروپلاستی لازم است به آن توجه گردد، تاریخچه پزشکی بیمار است، اگر شما در سوابق پزشکی خود در گذشته حالات و مشکلاتی مانند گلوکوم،مشکلات گردش خون، تیروئید،دیابت، خشکی چشم و آلرژی دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید، همچنین در صورت مصرف دارو یا قرص های ویتامین ،مکمل های گیاهی و مصرف الکل و دخانیات نیز لازم است پزشکتان در جریان قرار داده شود.

قبل از آماده شدن برای عمل جراحی پلک پزشک متخصص ممکن است چند آزمایش برای بیمار تجویز کند، مانند معاینات جسمانی و بینایی به منظور بررسی و سنجش چشم هاو همچنین آزمایش اشک.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

فرایند جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی یکی از جراحی هایی است که بصورت سرپایی وقابل انجام می باشد و نیازی به بستری شدن فرد ندارد، این جراحی اغلب به صورت بیحسی موضعی انجام می گیرد مگر در برخی موارد که پزشک تشخیص دهد که بیماردر طی جراحی تحت بیهوشی عموی قرار گیرد.

در این روش پزشک متخصص ابتدا به پلک ماده بی حسب تزریق می نماید سپس با ایجاد برشی در ناحیه موزد نظر از پلک که اغلب پلک های بالا در اولویت هستند شروع به برداشتن پوست اضافی و چربی های اضافی در ناحیه می کند ودر صورت لزوم برخی از بافت ها را به نواحی دیگری ار پلک انتقال می دهد. در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین  که اغلب به منظور برداشتن کیسه جربی در زیر چشم می باشد، پس از تزریق بیحسی و ایجاد برش در ناحیه مقداری از پوست زیر پلک را نیز برمیدارد.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک اگر با هدف بهبود زاویه دید و افزایش بینایی باشد اغلب تحت پوششش بیمه قرار میگیرد در غیر اینصورت این جراحی ،به عنوان جراحی زیبایی محسوب شده و هزینه آن بطور آزاد محاسبه می گردد، در صورت اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی با پزشک متخصص خودمشورت نمایید.

جراحی زیبایی پلک در اهواز

یکی از اجزای مهم صورت که زیبایی را دوچندان می کند، چشم ها هستند که منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی افراد می باشند. پلک از جمله اجزایی که آثار پیری را به خود زود جذب کرده و علائم پیری را نشان می دهند. به راستی برای برطرف کردن این عارضه چه اقدامی باید صورت گرفت؟ آیا راه حل و درمان مناسبی برای جوانسازی صورت وجود دارد؟

ما در این مقاله سعی نموده ایم که به  توضیح جامع و مفصل پیرامون جراحی زیبایی پلک یا همان  عمل بلفاروپلاستی بپردازیم. جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. ما را با ادامه مطلب همراهی کنید…

جراحی بینی طبیعی در اهواز

جراحی زیبایی پلک

یکی از جراحی های زیبایی جهت حذف پف پلک ها، افتادگی و خواب‌آلودگی آنان برای حذف پوست اضافی است. البته عمل زیبایی پلک در حذف پوست پلک بالا و پلک پایین  مقداری با هم تفاوت دارد که متخصص زیبایی در جراحی پلک بالا مانور را بیشتر بر حذف مقدار پوست  احاطه می کند تا میدان دید بیمار را وسعت دهد در واقع در جراحی پلک بالا علاوه بر جنبه زیبایی می توان از بُعد درمانی نیز بدان بررسی نمود.

پلک بالا در اکثر نژاد ها دارای عرض زیادی می باشد که پلک زائدی بر پلک اصلی آن را فرا گرفته است.  در این گونه مواقع متخصص زیبایی و جراح پلک بهترین گزینه برای رهایی از این عارضه را عمل بلفاروپلاستی تا جراحی زیبایی پلک برایشان پیشنهاد می کنند تا چین طبیعی را برای آنان به ارمغان آورد.

انواع جراحی زیبایی پلک

 • جراحی زیبایی دو پلک بالا
 • جراحی زیبایی برای هر چهار پلک
 • جراحی زیبایی دو پلک پایین
 • جراحی پلک تحتانی یا بلفاروپلاستی توام با فوقانی و تحتانی

روش جراحی زیبایی پلک

جراح زیبایی برش را درست روی چین طبیعی پلک ایجاد می کند تا بعد از عمل هیچ گونه آثاری از برش بر روی پلک باقی نماند البته بعد از حذف پوست اگر کیسه های چربی در زیر پوست باقی مانده باشد، محل برش را با نخ بسیار نازکی می‌دوزند یا حتی با دستگاه لیزر حذف می نمایند.

اما اگر جراحی پلک پایین باشد و جراح زیبایی خواهان حذف پوست پلک پایین باشد، بدلیل این که بیرون زدگی چربی های پوستی زیاد است محل برش را دقیقا زیر خط مژه ایجاد می نمایند.  با این اقدام علاوه بر حذف چربی، پوست پلک نیز چیده خواهد شد. نکته اگر چربی در زیر پلک کم و معمولی باشد، جراح چربی های ایجاد شده را از طریق برشی در سطح داخلی پلک که ایجاد کرده تخلیه می کند.

یکی از بهترین مزیت این نوع جراحی علاوه بر این است که برش در آن دیده نمی شود، ترمیم و بهبودی در آن بسیار سریع صورت می گیرد.

عوارض جراحی زیبایی پلک

عوارض و معایب مانند هر عملی در این جراحی وجود دارد اما با مراجعه به پزشکی حاذق میزان آن متفاوت خواهد بود.

از جمله عوارض این جراحی شامل:

 • تورم و کبودی اطراف چشم ها
 • خشکی چشم

رخداد این عوارض کاملا طبیعی بوده و تا یکی دو هفته برطرف خواهد شد اما اگر در کنار این علائم ، دیگر نشانه ها در فرد ایجاد شد حتما باید به پزشک اطلاع رسانی کند و در اولین فرصت به مطب مراجعه کرده و علائم بررسی شود.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

شب قبل از جراحی استحمام نمایید.

بیمار در صورتی که داروی خاصی مصرف می کند به پزشک اطلاع دهد.

قبل از جراحی صورت هیچ گونه مواد آرایشی و کرم مرطوب کننده در سطح پوست و اطراف چشم ها نداشته باشد.

به مدت دو هفته از داروهایی مانند آسپرین و بروفن استفاده نشود، زیرا که باعث رقیق شدن خون در حین عمل خواهد شد.

اگر بیماری خاصی دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.

اقدامات بعد از جراحی زیبایی پلک

بعد از عمل برای هیچ گونه پانسمان بر روی چشم ها قرار داده نمی شود و چشم کاملا باز می باشد.

بر روی بخیه ها پماد حاوی آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد تا قرار داده شود.

به مدت ۳ روز فرد باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کند.

۴۸ ساعت بعد از جراحی با سرم فیزیولوژیک یا آب سرد جوشیده پلک ها شستشو داده شود.

به مدت یک هفته از آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک استفاده شود.

بهتر است تا می توانید کمتر دراز بکشید و در صورت نیاز به استراحت سر مقدار از زمین فاصله داشته باشد تا دچار تورم و کبودی نشوید.

اگر بعد ازعمل دچار کاهش و یا افت بینایی شدید حتما به پزشک اطلاع دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی و همچنین آگاهی لازم درباره بهترین متخصص گوش حلق و بینی در اهواز ما د ولینک مروبوزه را به شما پیشنهاد می نماییم.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شش =

Call Now Buttonتماس با پزشک