دکتر محمد علی حسینی 4 جراحی بینی 4 مزایا و معایب تیپ پلاستی بینی
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

مزایا و معایب تیپ پلاستی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی بینی که به نوعی زیر مجموعه جراحی زیبایی بینی محسوب می شود، تیپ پلاستی بینی است. علی رغم اینکه این جراحی به طور گسترده ای در حال انجام است اما اطلاعات افراد در این زمینه بسیار محدود می باشد و از زوایای مختلف این جراحی اطلاع کافی ندارند.

به همین بهانه برآن شدیم که در قالب نوشتاری اختصاصی به موضوع تیپ پلاستی بپردازیم و تمامی سوالاتی که به طور پرتکرار مطرح شده است را پاسخ دهیم.

مزایا و معایب تیپ پلاستی بینی

تیپ پلاستی بینی چیست؟

در واقع جراحی زیبایی تیپ پلاستی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در طی آن تمامی نقایص و مشکلات در ناحیه نوک بینی برطرف می شود. بنابراین می توان گفت این جراحی مخصوص افرادی است که بینی شان با مشکلات محدودی مواجه است.

به بیانی دیگر تیپ پلاستی به نوعی از جراحی اشاره دارد که مشکلات نوک بینی مد نظر پزشکان است و در سایر بخش های بینی تغییری اعمال نمی گردد. زیرا اگر اقدامات درمانی و ترمیمی در سایر بخش های بینی انجام شود ماهیت این جراحی به رینوپلاستی تغییر می کند.

تفاوت جراحی رینوپلاستی با جراحی تیپ پلاستی

تفاوتی که بین جراحی رینوپلاستی با جراحی زیبایی تیپ پلاستی وجود دارد این است در جراحی رینوپلاستی تمامی بخش های بینی مورد جراحی قرار می گیرد و مشکلات کلی آن برطرف می شود اما در تیپ پلاستی تمامی هدف و توجه پزشک جراح بر ناحیه نوک بینی متمرکز است و بدون اینکه تغییری در سایر نواحی بینی ایجاد کند، جراحی نوک بینی را انجام می دهد.

بدین معنا که جراحی تیپ پلاستی را می توان بخشی از اقداماتی در نظر گرفت که در جراحی رینوپلاستی انجام می شود.

 

مزایای جراحی تیپ پلاستی

تیپ پلاستی مزایای فراوانی دارد که برخی از آن ها را در ادامه شرح می دهیم.

  • با توجه به اینکه در طی این جراحی اقدامات محدودتری انجام می شود، بنابراین برش های کمتری نیز ایجاد خواهد شد. به تبع برش های کمتر، روند بهبودی را تسریع می بخشد.
  • با این جراحی نیاز نیست که اقدامات پیچیده ای برای بینی انجام شود و از همین رو میزان خونریزی نیز کمتر خواهد بود.
  • کسانی که نمی خواهند به طور کلی تحت عمل جراحی قرار گیرند اما از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، می توانند از جراحی تیپ پلاستی در جهت کاهش مشکلات نوک بینی بهره مند شوند.
  • بعد از جراحی تیپ پلاستی نوک بینی ظریف تر و متناسب تر خواهد شد. برای مثال کسانی که نوکی بینی شان پهنای زیادی دارد یا اینکه فاصله نوک بینی با لب بالایی آن ها کم است می توانند از این شیوه عمل زیبایی کمک بگیرند.

در کنار تمامی موارد فوق، تیپ پلاستی با بهبود ظاهری نوک بینی افراد، موجب افزایش اعتماد به نفس و القای حس زیبایی به آن ها می شود.

عوارض جراحی تیپ پلاستی

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که این جراحی بدون عارضه و پیامده های منفی خواهد بود و تمامی افرادی که تحت این عمل زیبایی قرار می گیرند، رضایت بالای خود را در خصوص جراحی تیپ نوک بینی و نتایج مثبت آن اعلام کردند.

هزینه جراحی تیپ پلاستی

بنابر این مطلب که فرایند جراحی تیپ پلاستی اقدامات جزئی تری نسبت به جراحی رینوپلاستی را شامل می شود هزینه به مراتب کمتری را برای افراد در پی خواهد داشت. اما بررسی های لازم و نیز میزان تخصص پزشک می تواند بر هزینه ای که برای جراحی دریافت می شود تاثیرگذار باشد.

میزان پیچیدگی جراحی و تخصص بالای پزشک نیز از دیگر عواملی است که تا حدی در هزینه جراحی تغییراتی را ایجاد خواهد کرد. از این رو نمی توان هزینه ای ثابت برای آن تعیین کرد و لازم است ابتدا توسط جراح، به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.

در آخر اینکه …

تمامی جراحی های زیبایی از حساسیت فوق العاده ای برخوردار هستند. از این رو حتما باید توسط پزشکانی انجام شوند که در زمینه فعالیت های درمانی و جراحی هایی که انجام می دهند از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشند. در واقع مهارت های علمی و عملی جراح تیپ پلاستی می تواند به عنوان پشتوانه ای باشد بر موفقیت روند جراحی و موفقیت هایی که بعد از جراحی حاصل می گردد.

دکتر محمدعلی حسینی یکی از پزشکانی است که با تجربه فراوان در جراحی بینی و نیز تیپ پلاستی، می تواند به شما کمک کند. ایشان هم اکنون به عنوان بهترین جراح تیپ پلاستی بینی در اهواز مشغول به فعالیت هستند و می توانید برای تماس با دکتر، از راه های زیر اقدام کنید.

تلفن تماس: 06134449894 – 09398152610

صفحه اینستاگرام دکتر محمدعلی حسینی

نشانی: خوزستان، اهواز، زیتون کارمندی، خیابان کمیل، روبروی پارک زیتون، روبروی بانک رفاه، ساختمان بختیاری، طبقه سوم

دکتر محمدعلی حسینی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

Call Now Buttonتماس با پزشک