مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

پروتز دائمی چانه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

در برخی افراد، به دلیل عدم رشد کافی استخوان های موجود در چانه، این ناحیه کوچک تر از سایر قسمت های صورت خواهد بود. تمامی اجزای صورت در کنار یکدیگر در زیبایی ظاهری دخیل هستند. چانه، یکی از قسمت هایی است که تاثیر بسیاری می گذارد در تناسب و توازن صورت.

پروتز چانه که با عنوان ژنیوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی است که به بهبود تقارن اجزای صورت کمک می کند. در این روش جراحی، پروتز از طریق ایجاد برش بسیار کوچک زیر چانه و یا داخل لب پایین، داخل چانه قرار می گیرد.

تمامی افرادی که از اندازه و فرم چانه خود ناراضی اند، می توانند از مزایای جراحی چانه بهره مند شوند. معمولا از نوجوانی به بعد، خود فرد متوجه تغییر و رشد استخوان های صورت خود خواهد شد.

تمامی افرادی که از اندازه و فرم چانه خود ناراضی اند، می توانند از مزایای جراحی چانه بهرمند شوند. معمولا از نوجوانی به بعد، خود فرد متوجه تغیر و رشد استخوان های صورت خود خواهد شد.

خانم ها و آقایانی که خواهان جراحی پروتز چانه هستند، باید از لحاظ بدنی سالم باشند، جزئیات روند جراحی را بدانند و انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

مزایای جراحی پروتز چانه

از جمله مزایای جراحی پروتز چانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هارمونی بیشتر صورت. رفع کوچک بودن و عقب بودن چانه می تواند باعث برقراری توازن بیشتر این ناحیه با سایر اجزای صورت به خصوص بینی شود. بیمارانی که بینی نافرم و چانه ضعیفی دارند، می توانند از مزایای جراحی همزمان بینی و پروتز چانه بهره مند شوند.
  • بهبود نمای فک. در صورتی که عضلات و پوست اطراف فک شل شده باشد، جراحی پروتز چانه می تواند باعث شود تا چانه پرتر به نظر برسد. این جراحی هم چنین باعث می شود تا چهره بیمار جوان تر از آن چه که هست، نشان داده شود.
  • نتایج دائمی. بر خلاف تزریق فیلرهای پوستی، جراحی می تواند نتایج ایده آل و دائمی را به همراه داشته باشد.

مشاوره با پزشک قبل از جراحی پروتز چانه

پیش از این که تصمیم به انجام جراحی پروتز چانه گرفته شود، بیمار باید در جلسات مشاوره شرکت کند. در این جلسات، پزشک به بررسی کامل آناتومی صورت بیمار می پردازد، تا مشخص شود که چه تغییراتی باید بر روی صورت و چانه اعمال شود.

از دیگر اقداماتی که از سوی پزشک انجام می شود، عبارت است از: بررسی سوابق پزشکی، مصرف هر گونه دارو، صحبت در خصوص خواسته ها و اهداف بیمار و تصویربرداری های سه بعدی.

در این جلسات، اندازه مناسب پروتز نیز تعیین خواهد شد.

گاهی انجام سایر جراحی ها مانند جراحی بینی می تواند ایراد چانه را از بین ببرد، که در جلسات مشاوره حتما در این خصوص صحبت خواهد شد.

پیش از جراحی، پزشک به بررسی این موضوع می پردازد که آیا وضعیت جویدن و قرارگیری دندان های بالا و پایین بیمار مشکلی نداشته باشد. در صورتی که بیماری در گذشته ارتودنسی کرده باشد، اکنون جراحی پروتز چانه می تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد.

در خصوص جراحی زیبایی پلک بخوانید.

روند جراحی پروتز چانه به صورت انجام می شود؟

جهت انجام جراحی پروتز چانه، برش کوچکی زیر چانه زده می شود. ایجاد برش در این ناحیه باعث می شود تا اسکار در چین های طبیعی زیر چانه پنهان شود. سپس محلی برای قرارگیری پروتز در نظر گرفته می شود تا پروتز در جای مناسب قرار بگیرد.

گاهی ممکن است برش این روش جراحی، داخل لب پایین، جایی که لب به لثه می رسد، زده شود.در پایان، برش بخیه زده می شود و بیمار می تواند به منزل برگردد. در صورتی که جراحی پروتز چانه به تنهایی انجام شود، در حدود سی تا چهل و پنج دقیقه به طول خواهد انجامید.

پروتز دائمی چانه

بعد از جراحی پروتز چانه، چه مراقبت هایی نیاز است؟

معمولا بعد از جراحی، مقداری التهاب و کبودی اطراف چانه مشاهده خواهد شد، که البته بعد از گذشت ده تا چهارده روز برطرف می شود.

داروهای مسکنی از سوی پزشک تجویز می شود، در صورتی که بیمار قادر به تحمل حال ناخوش خود نباشد، می تواند از این داروها استفاده  کند.

بیمار باید تا سه روز رژیم غذایی مایعات داشته باشد، تا هنگام جویدن فشاری به چانه و بخیه ها وارد نشود. بخیه ها تا زمان بهبودی، بسیار حساسند.

تا دو هفته تنها اجازه انجام فعالیت های سبک به بیمار داده می شود. انجام فعالیت های شدید بدنی به مدت دو تا سه هفته و ورزش، به مدت شش هفته ممنوع خواهد بود.

ممکن است بعد از جراحی، چانه کمی بی حس باشد که البته موقتی بوده و بعد از گذشت چند ساعت برطرف خواهد شد.

بعد از جراحی و به مدت دو تا چهار روز، پانسمانی بر روی چانه قرار می گیرد.

بسیاری از بیماران، نگران باقی ماندن جای اسکار هستند، اما همان طور که در ابتدا نیز اشاره شد، در این روش جراحی، بخیه ها داخل لب و یا زیر چانه زده می شوند تا در چین های طبیعی زیر چانه محو شوند.

در خصوص نتایج جراحی پروتز چانه باید بگوییم، بعد از گذشت چهار تا شش هفته و برطرف شدن کامل تورم، نتایج نهایی این روش مشخص خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

آیا درباره جراحی زیبایی گوش میدانید؟ این مقاله را بخوانید.

در پایان این که،

جراحی پروتز چانه، به افرادی توصیه می شود که چانه کوچک و یا عقب رفته ای دارند. گاهی این امکان وجود دارد که با انجام سایر روش های جراحی مانند جراحی بینی، ظاهر عقب رفته و کوچک بینی نیز برطرف شود.

از نکات مثبت جراحی پروتز چانه می توان به این مورد اشاره کرد که برش ها داخل دهان و زیر چانه زده می شوند، تا جای بخیه در چین های طبیعی پوست پنهان شود. به همین خاطر، بعد از جراحی، اسکاری بر جای نخواهد ماند.

شما ساکنین شهر اهواز و خوزستان و شهرها و مناطق حوالی آن، می توانید به راحتی با بهترین متخصص گوش،حلق بینی در اهواز به راحتی مشکلات خویش را با دکتر محمد علی حسینی درمیان گذاشته تا جهت بهبود تحت درمانی صحیح قرار بگیرید.

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی

دکتر محمدعلی حسینی جراح و متخصص گوش حلق و بینی، با سابقه بیش از ۱۵ سال جراحی، بیش از ۴۵۰۰ جراحی بینی استخوانی و گوشتی و بیش از ۵۰۰ جراحی ترمیمی که قبلا توسط سایر همکاران جراحی شده بودند و اکثر آن ها نیاز به پیوند غضروف از گوش و یا دنده بودند، در اهواز مشغول به فعالیت هستند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی سانترال لب و بهترین روش های انجام آن

جراحی سانترال لب و بهترین روش های انجام آن

امروزه اکثر افراد درباره تزریق لب شنیده اند، این روش ها به پر کننده ها یا پروتز ها و همچنین کاشت لب معروف هستند. اما برای لیفت لب یک روش جراحی وجود دارد که به عنوان جراحی سانترال لب شناخته می شود و...

بهترین جراح بلفاروپلاستی در اهواز

بهترین جراح بلفاروپلاستی در اهواز

بهترین جراح بلفاروپلاستی در اهواز بلفاروپلاستی چیست؟ این جراحی برای زیبایی پلک است که با ترمیم افتادگی پلک، پف و ناهمواری های ناشی از وجود چربی در زیر پوست، چهره را جوان تر می کند. معمولا با افزایش...

جراحی زیبایی پلک در اهواز

جراحی زیبایی پلک در اهواز

جراحی زیبایی پلک در اهواز یکی از اجزای مهم صورت که زیبایی را دوچندان می کند، چشم ها هستند که منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی افراد می باشند. پلک از جمله اجزایی که آثار پیری را به خود زود جذب کرده و...

مراقبتهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی

مراقبتهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی

مراقبتهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی رفتارهایی که عضلات صورت و چهره با صحبت کردن، خندیدن،گریستن و اخم کردن را تحت تاثیر خود قرار می دهند به مرور و با افزایش سن حالت ارتجاعی خود را از دست می دهند و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.